Kom ind og mød de frække profiler »
Prøv fræk sexdating
 Sex Verden Rundt

Oralsex er ikke længere noget specielt

19-09-2008

Jo, gu er det stadig fedt - og vil altid være det!
Men det er ikke som i de gamle dage, hvor oralsex var noget tabubelagt, som man hørte om at de prostituerede tilbød - og størstedelen af kvinderne tænkte på med afsky.

Nu var det jo også andre tider dengang, og hygiejnen var dog også på et andet plan, da et bad hver lørdag blev anset for mere end rigeligt.
Det er ikke noget under, at kvinderne dengang ikke kastede sig over manden - og frydefuldt tog svaberen i munden ...

I dag er situationen en helt anden.
Nu taler man om et fåtal, som ikke nyder oralsex - og det kan vi blandt andet takke pornoindustrien for, som via film og blade har indprentet oralsex som værende en naturlig del af sexlivet.

For de unge nybegyndere i sexlivets verden benyttes oralsex også som alternativ før den "rigtige" sexdebut.
Ja, selv det danske ord oralsex er nærmest blevet for kedeligt - og i stor stil overtaget af det amerikanske ord blowjob - selvom det naturligvis kun dækker over begrebet, når kvinden sutter mandens pik.
Hos en prostitueret er betegnelsen for denne ydelse: "Fransk".

Trods vi skriver 2008, så findes der stadig love i visse lande, som direkte forbyder oralsex.
Men hvem holder øje med eventuelle overtrædelser? :o)

Læs flere sexnyheder her »