Kom ind og mød de frække profiler »
Prøv fræk sexdating
 Sex Verden Rundt

Desperat luder solgte sig for chips

30-06-2009

Ja, jeg ved godt at ingen gider høre ordet finanskrise, men ifølge økonomer og det stigende antal arbejdsløse, så er den her stadig - og man kan dagligt læse om følgerne af den.

Da finanskrisen startede, gik der ikke længe før vi her under "Sex Verden Rundt" kunne bringe artikler om nedturen for de prostituerede - og deres noget anderledes tilbud for at lokke kunderne til.

Der har været eksempler på, at bordeller har tilbudt at vaske og stryge kundernes tøj, mens disse fik et knald i mellemtiden, og amatør-ludere der dukkede op i selv de mindste landsbyer - og tilbød oralsex for en 50'er.

Dagens historie er nok den mest sørgelige (og desperate) af slagsen, og stammer fra Edinburgh i Skotland.

En prostitueret havde fået en aftale i stand med en kunde, men da det kom til stykket, så havde manden ikke kontanter nok til at få et knald ud af det.
Dog havde han forinden købt nogle poser chips, og disse var åbenbart så tillokkende for kvinden, at hun gik med til at få dem som betaling for sine seksuelle ydelser.

Desværre for kvinden kom politiet forbi, og ikke nok med at hun ikke fik nydt sine chips, så fik hun tillige lov til at tilbringe nogle dage på stationen - og afslutningsvis en bøde til samlingen af ubetalte regninger.

Læs flere sexnyheder her »