Kom ind og mød de frække profiler »
Mød disse profiler:

helle4
48 år
Andet...

tranbjergpige
34 år
Midtjylland

piksyg høne
49 år
Andet...

Gucci78
32 år
Vestsjælland

The mistress
34 år
Østjylland

sealady
56 år
Københavnsområdet

barbietøzzen
48 år
Vestjylland

sgr moden
27 år
Fyn
 Sex Verden Rundt

Blev så liderlig, at han dødede af det

11-03-2011

Ja, overskriften kan lyde lidt skræmmende, men det skal nu ikke få nogen til at begynde at trappe ned på deres lyster.

Denne historie omhandler nemlig et særtilfælde, hvis altså man spørger i de medicinske kredse.

Vi skal denne gang en tur til Malawi, som ligger i det sydlige Afrika, hvor en mand ved navn Fletcher Jere havde besluttet sig for, at købe sig til en god gang sex hos en prostitueret.

Hvor vidt Fletcher var i ualmindelig dårlig kondition, var virkelig gammel, eller om den prostituerede blot kunne sit kram fortæller historien ikke noget om, men under alle omstændigheder dødede Fletcher af ophidselse mit i akten.

Politiet har undersøgt forholdene, og pure frifundet den prostituerede, da alle oplysninger og undersøgelser indikerer, at Fletcher ganske enkelt blev så ophidset, at hans hjerte ikke kunne følge med.

I lægeverdenen sammenligner man det med en sportsudøver, som driver sig selv helt ud til sin personlige grænse, men alligevel fortsætter yderligere i en længere periode, så kroppen til sidst opgiver.

Under alle omstændigheder kan man håbe (og nok konkludere) at Fletcher døde som en lykkelig mand.